• +90 (312) 417 49 07
  • Bayındır 2 Sok. No: 49/12 Kızılay/Ankara

Bursiyer Bahar Etkinliği 10-11-12 Mayıs 2024

Dostluk Yardımlaşama Vakfı Hekimdağ  Dostluk Köyümüzde bir süredir hazırlıklarımız devam ediyordu. Ekim yapacağımız alanlar sürülmüş, bu yıl hangi ürünlerin ekileceği kararlaştırılmış, bölgeler planlanmıştır. Köy yeni sezona bir süredir hazırlanıyordu.

EDK bu yıl Bursiyer Programının “Bahar Etkinliği” 10-11-12 Mayıs’ta birinci etabı, 17-18-19 Mayıs’ta ikinci etabını planladı.

10 Mayıs günü Bursiyerlerimizin gelişiyle program başladı.

Bu etkinlikte bursiyerlerimiz, bu yılın ana teması olan “Barış” konusunu kolaylaştırıcımız eşliğinde bir çok yönüyle interaktif bir çalışmayla derinlemesine irdelediler.

Tarlamızın taşları özenle toplanıyor…

Bir yanda da köy hayatına dahil oldular. Köy de yapılan ekim programına yardımcı oldular, bostan ekimi yaptılar. Yine tarlalarımızdaki taşların ayıklanması, bunların traktör römorkuna yüklenmesi gibi ekim topraklarımızın daha nitelikli hale gelmesine fizik güçleriyle katkı verdiler.

Sosyal Hizmet Uzmanı ve Psikolog arkadaşlarımızla da, iletişim ve atölye çalışmaları yanı sıra münazara etkinliği gerçekleştirdiler. Ortaklaşa hazırlayıp hep birlikte yedikleri yemeklerle, birlikte yaptıkları sohbetlerle “Vakıflı” olmanın bilincini geliştirdiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir