Dostluk Köyü Bahar Etkinliğinin 17-19 Mayıs 2. Etap çalışması 17 Mayıs günü ekiplerin gelmesiyle başladı.


Bu etkinlikte bursiyerlerimiz; bir önceki hafta arkadaşlarının temizleyip ekime hazırladığı alanlara Erdoğan (Genç) ağabeylerinin önderliğinde, salatalık, domates, patlıcan, fasulye, biber ektiler. Hava koşullarının elverişli olmasının avantajıyla da, önceden ekime hazırlanmış alanlara barbunya, balkabağı, kavun, karpuz ekimi yaptılar.


Bostan ve ekim çalışmalarının yanı sıra bu etkinlikte de Sosyal Hizmet Uzmanı ve Psikolog arkadaşlarımız eşliğinde iletişim ve atölye çalışmaları ile münazara etkinliği gerçekleştirdiler. “Barış” ana teması ile ilgili kısa bir belgesel izlediler.
Yine bir önceki etkinlikte olduğu gibi yemekler ortaklaşa hazırlanıp birlikte yenildi, sohbetler edildi. Dayanışarak birlikte üretmenin grup bilinci oluşturmasındaki etkisini birlikte deneyimlediler.


“Vakıflı”olma bilincinin gelişmesinde çok etkisi olan Bahar etkinliğinden her iki grup da, Dostluk Köyü’nün yaşam bulmasına verdikleri emekten dolayı yorgun ama mutlu, etkinliğin çabuk bitmesinden dolayı da hüzünlü ayrıldı.
Şimdi canla başla ekim kısmına emek verdikleri ürünlerin hasatını görebilmek için “Yaz Çalışması”nı dört gözle bekliyorlar.