Dostluk Yardımlaşma Vakfı Kurucular

Ali BAŞPINAR

1949 yılında Rize-Çamlıhemşin'e bağlı Yazlık (eski adı Varoş) köyünde dünyaya geldi. Ankara Hıdırlıktepe İlkokulunu ve Demirlibahçe Ortaokulunu bitirdi. Ankara Yapı Sanat Okulunda yatılı öğrenci olarak eğitim gördü. 1975 yılında Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulundan mezun olduktan sonra Ankara'da öğretmenlik yaptı. O dönemde TÖB-DER Ankara Şube Başkanlığı yaptı. Siyasi mücadelesi nedeniyle uzun yıllar cezaevinde kaldı. 1995 yılında yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 2 Eylül 2008'de Ankara'da yaşamını yitirdi. Bir çocuğu var.

Ali GEZER

1955 yılında Çankırı/Kurşunlu’da doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Kurşunlu'da, Ticaret Lisesini Çankırı'da tamamladı.1973 yılında başladığı Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisinden 1977 yılında mezun oldu. Akademi'ye başladığı yıl Milli Eğitim Bakanlığında memur olarak çalışmaya başladı. 2001 yılında emekli oldu. Vakfın kuruluş aşamasında Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu üyesi olarak yer aldı. 2018 yılı Şubat ayına kadar bu görevini sürdürdü. Ankara’da yaşıyor. Evli, 3 çocuklu.

Cahit AKÇAM

1956 yılında Ardahan'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. Vakfın kuruluş aşamasında Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu üyesi olarak yer aldı. Bu görevini sürdürmektedir. 2012 yılında bir yayınevinden emekli oldu. Ankara’da yaşıyor, bir çocuklu.

İbrahim ARSLAN

1955 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladı. 1979 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü, İngilizce Öğretmenliğinden mezun oldu. Vakfın kurucuları arasında yer aldı, Vakıf Müdürü olarak sürdürdüğü görevinin yanı sıra 2019 yılının Şubat ayında Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu üyeliğini de üstlendi. 2020 yılı Eylül ayında tüm görevlerinden ayrıldı. Ankara’da yaşıyor. Evli, bir çocuklu.

Süleyman DENİZ

1958 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulunda okudu. Kurucusu olarak yer aldığı Vakfın 2018 yılı Şubat ayında Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu üyeliğini üstlendi. Bu görevini halen sürdürmektedir. Emekli, Ankara’da yaşıyor. Evli, 3 çocuklu.

Veli SEVİL

1961 yılında Bolu-Mengen’de doğdu. İlk, orta, lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra girdiği Ankara İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Vakfın kuruluşunda üstlendiği kurucu Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini 2019 yılı Şubat ayına kadar sürdürdü. Ankara’da yaşıyor, evli, iki çocuklu.

Our Team Expert Members

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Our Team Expert Members

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman

Mr. Pitbull

Chairman