• +90 (312) 417 49 07
  • Bayındır 2 Sok. No: 49/12 Kızılay/Ankara

2022 Dayanışma Yemeklerimiz

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapamadığımız dayanışma yemeklerini Haziran ayında İstanbul, İzmir ve Ankara’da 1000’e yakın üye ve dostumuzun katılımıyla gerçekleştirdik. Uzun bir aradan sonra dostlarımızla, üyelerimizle bir arada olmak, konuşmak, çalışmalarımızı paylaşmak hepimizi mutlu etti.

İstanbul yemeğimizi 11 Haziran 2022 tarihinde Sarıyer Bahar Country’de gerçekleştirdik. Dostlarımızla bir arada olduğumuz bu geceye Onurcan Çelik ve Su Arslan şarkılarıyla renk kattı.

İzmir yemeğimizi 17 Haziran 2022 tarihinde Havuz Cafe Restoran’da gerçekleştirdik. Kazım Çevik ve arkadaşlarının sahne aldığı gecede bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık.

Ankara yemeğimizi 26 Haziran 2022 tarihinde ODTÜ Vişnelik Tesislerinde gerçekleştirdik. Grup Günyüzü’nün müzikleriyle bize eşlik ettiği Ankara dayanışma yemeğimiz aynı zamanda bu sene mezun olan 17 bursiyerimizin mezuniyet törenine de ev sahipliği yapmış oldu. Geçtiğimiz yıl sonunda mezun bursiyerlerimiz tarafından oluşturulan Kültür Sanat Komisyonu bursiyerlerle farklı sanat alanlarında ortak çalışmalar başlattı. Bu kapsamda bu sene “Birlikte Yaşamak” temasıyla yıl boyunca çalışmalarını sürdüren bursiyerlerimiz hazırladıkları “Savaş ve Göç” konulu drama gösterisini konuklarımıza sundular. Yine aynı temalı fotoğraf-kolaj sergisini gece boyunca açtıkları stantta sergilediler. Bursiyerlerimizden oluşan müzik grubunun dinletisiyle geceyi sonlandırmış olduk.

Kültür Sanat Komisyonun bursiyerlerle yaptığı tüm bu çalışmalar dayanışma yemeğimizin ve mezuniyet töreninin en çok gururlandıran anlarını hepimize yaşatmış oldu.

Pandemi döneminin yarattığı yalnızlığa, ülkemizde son dönemlerin yaşanan ekonomik krizin iyice derinleştirdiği çaresizlik ve umutsuzluğa inat ülkenin her yerinden ve yurt dışından yemeklerimize katılan dostlarımız, üyelerimiz ve bursiyerlerimizle el ele geleceğe umutla bakmanın sevincini paylaştık. Nefes aldık hep birlikte. Yitirdiğimiz arkadaşlarımızı özlemle andık, yeniden yüreklerimizde duyumsadık sıcaklıklarını. Aydınlık, adaletli ve özgür bir ülkeye yeniden “merhaba” dedik onlarla beraber. 23 yıllık “DOSTLUK YARDIMLAŞMA” tarihimizin gururu ile yolculuğumuzu hep sürdüreceğimizin inancını tazeledik. Daima ve daha güzel günlere…

İzmir

İstanbul

Ankara